Menu

Jajecznica

Trochę śmiechu, czasem kilka łez, chwila zastanowienia. Blog o życiu. Rodzinie, radościach, smutkach, przyjemnościach i obowiązkach. Pasjach i marzeniach.

Dużo, dużo, dużo!

emjot2013

Dzieje się. Dużo zmian w życiu w ciągu ostatniego miesiąca. Dużo emocji, w sumie same pozytywne, ale nawet nad takimi czasem ciężko zapanować. Dużo nowych obowiązków. Dużo, dużo, dużo... Dużo pomocy od ludzi dookoła. Dziękuję Bogu, za opiekę każdego dnia! Nowe zadania trzeba szybko opanować, ale człowiek uczy się całe życie, więc każde z nas codziennie zdobywa nowe doświadczenia i umiejętności. Najlepiej widać to po dzieciach. Buba zaraz skończy półtora roku i już można się z nią powoli dogadać. Rozumie co do niej mówimy i potrafi odpowiedzieć. Odpowiedzi są zaskakujące! Uczę dzieci, żeby przed snem sprzątnęły swoje zabawki w pokoju. Buba też uczy się tego obowiązku, powoli, wiadomo, ale to już czas. Dziś Tłumaczyłam Filipowi, że muszą się sprężać z tym sprzątaniem, bo ja mam jeszcze "pracę domową"- muszę napisać plan wychowawczy. Powtórzył to kilka razy podczas sprzątania, żeby lepiej zapamiętać. Polka też przyswaja kolejne słowa. Ostatnio opanowała "nie scę". Wykorzystuje to np. przy jedzeniu, ale dziś użyła tego przy sprzątaniu! Pikol ogarnął cały pokój, dla niej zostały tylko klocki. Trzy razy powtarzałam "Pola sprzątaj" i słyszałam jedną odpowiedź- NIE SCĘ.Bądź człowieku poważny i konsekwentny, kiedy słyszysz taki tekst od osiemnastomiesięcznego bąka! Jeszcze mi do kuchni uciekała, żeby się wymigać. Ledwo się powstrzymałam od wybuchu śmiechu. Po opanowaniu tej sytuacji idziemy myć zęby. Fifek trzymał w ręku trzy stickizee, przyczepił je do drzwi, a gdy Buba chciała je ściągnąć, zaczął krzyczeć "Pola, to mój plan wychowawczy!"

Trochę chaosu w tym wpisie- wybaczcie, jest późno, dzień był ciężki i te wspomniane już emocje... zapisuję to jednak, żeby kiedyś sobie wspomnieć, może też łza radości poleci, tak jak dziś!

MJ.

 

© Jajecznica
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci